Historia torebki Louis Vuitton Dauphine

Historia powstania torebki Louis Vuitton Daupfine

Model torebki Louis Vuitton Dauphine został po raz pierwszy zaprezentowany w latach 70-tych. Nazwa jest równie szykowna jak sama torebka i w tym przypadku nie pochodzi od nazwy jednej z ulic Paryża. Słowo Dauphin pochodzi z języka francuskiego i było ono tytułem nadanym następcy tronu we Francji w latach 1350-1830. Jego żonę nazywano Dauphine.

Pierwotna wersja torebki Dauphine była wykonana z płótna Monogram Canvas oraz brązowych elementów skórzanych z charakterystyczną do dziś metalową klamrą z przodu

. W 2019 roku Louis Vuitton wprowadził odświeżoną wersję torebki, którą możecie zobaczyć na kolejnym zdjęciu w karuzeli. Charakteryzuje się ona tym, że uszyta jest zarówno z Monogram Canvas, jak również Monogram Canvas Reverse. W zestawie jest również złoty łańcuszek, który zastąpił dotychczasowy skórzany pasek. Centralne zapięcie z przodu zostało umieszczone na masywniejszym skórzanym pasku.

Czy wiecie dlaczego tył torebki Dauphine wygląda jakby był doszyty do góry nogami ? Otóż tył jak i górna część torebki to jeden element Canvas i aby przód prezentował się właściwie, tył musiał nieco dostosować się do tej koncepcji.

Model torebki Dauphine zyskał ogromną popularność wśród it – girls i został uznany jako model New Classic i jest niewątpliwie zaliczany do klasyków torebek Louis Vuitton.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, zostaw proszę komentarz, będę tworzyć więcej takich wpisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.