Kiedy i gdzie powstała Twoja torebka Louis Vuitton?

Kiedy i gdzie powstała Twoja torebka Louis Vuitton
Kiedy i gdzie powstała Twoja torebka Louis Vuitton?

Często spotykam się z pytaniem o pomoc w rozszyfrowaniu kodów, które zawierają torebki Louis Vuitton. Jest to ciekawe zagadnienie, zważywszy na to, że niektóre produkty noszą już miano vintage i mogą skrywać dość ciekawą historię! Zazwyczaj jesteśmy w stanie określić, kiedy i gdzie powstała dana torebka Louis Vuitton dzięki tzw. “kodowi daty”. O co dokładnie chodzi z tym kodem?

Zamiast używać numerów seryjnych do identyfikacji produktów, Louis Vuitton stosuje kody dat. Ten kod nie jest unikalny dla każdego produktu i służy do określenia daty produkcji oraz miejsca pochodzenia produktu. Sprawdzanie kodu daty na przedmiocie Louis Vuitton może pomóc w uwierzytelnianiu jego oryginalności, chociaż niestety nie stanowi gwarancji autentyczności, ponieważ wiele podróbek posiada również fałszywe kody daty.

Mimo to jest to ważny element, i zawsze warto sprawdzić, czy kod kraju w kodzie daty zgadza się ze stemplem „wyprodukowano w” wewnątrz torby (brak zgodności oznacza zdecydowanie fałszywy produkt). Autentyczne przedmioty Louis Vuitton zawsze posiadają kod daty, który został wygrawerowany czcionką charakterystyczną dla tej marki.

Jednak nie wszystkie produkty Louis Vuitton posiadają kody daty. Louis Vuitton zaczął je dodawać od roku 1982, ale ostatnio ponownie z nich zrezygnowano. Współcześnie Louis Vuitton umieszcza chipy danych w swoich produktach, co ułatwia sprawdzenie autentyczności, naprawy i daty produkcji. Jednak niektóre produkty mogą nie posiadać ani kodu daty, ani chipa, co może wynikać z różnych powodów, takich jak starzenie się kodu daty na starszych produktach lub intensywne używanie torebki.

Gdzie można znaleźć kod daty?

Zazwyczaj jest on wygrawerowany na wewnętrznej podszewce lub przypięty do wewnętrznej kieszonki każdej torebki Louis Vuitton. Czasami może być trudno go odnaleźć, gdyż umieszczany jest w różnych miejscach w zależności od rodzaju przedmiotu. Najczęściej można go znaleźć na skórzanej naszywce wszytej w podszewkę torby, skórzanej naszywce wszytej w kieszeń, na zewnętrznym skórzanym pasku, lub nawet wytłaczany na tkaninie torby (często wzdłuż bocznego szwu).

Jak odczytać kod daty na Louis Vuitton?

Większość kodów dat składa się z dwóch liter połączonych z czterema cyframi. Litery wskazują miejsce, gdzie przedmiot został wykonany, a cyfry oznaczają datę produkcji. Struktura kodu dat zmieniała się kilkakrotnie w ciągu lat.

  • Przed 1982 r. nie stosowano kodów dat.
  • Od 1982 r. do połowy lat 80. używano 3- lub 4-cyfrowych kodów, a później wprowadzono litery reprezentujące kraj w kodach dat.

PRZYKŁAD: 856 (85 oznacza rok, a 6 miesiąc produkcji)

PRZYKŁAD: 874 SL (88 oznacza rok, 4 miesiąc, a SL miejsce produkcji)

  • W latach 90. i 2000. znowu zmieniono system kodów daty, umieszczając litery krajowe na początku kodu.

PRZYKŁAD: FL0041 (FL oznacza miejsce produkcji, 04(1 i 3 cyfra) miesiąc, a 01(2 i 4 cyfra) rok.

  • Od 2007 do marca 2021 miesiąc produkcji zastąpiono tygodniem produkcji.

PRZYKŁAD: AH2105 (AH oznacza miejsce produkcji, 20(1 i 3 cyfra) tydzień, a 15(2 i 4 cyfra) rok.

  • Warto zauważyć, że od marca 2021 r. torby Louis Vuitton posiadają mikrochip w podszewce, zastępując w ten sposób kod daty. Chipy zawierają informacje o kraju produkcji, dacie produkcji, dacie sprzedaży, miejscu sprzedaży i innych szczegółach. Jednak tylko pracownicy Louis Vuitton mają dostęp do skanowania tych chipów.

Możesz skorzystać z poniższej tabeli, aby sprawdzić, które litery oznaczają konkretny kraj.

Chcę Cię również uczulić na to, że numery, które znajdziesz w poniższej części mogą być niewystarczające, gdyż Louis Vuitton może wprowadzać nowe symbole krajów produkcji, które nie zostały zawarte w tabeli.

FRANCJAWŁOCHYUSASZWAJCARIAHISZPANIANIEMCYZASTĄPIONY
AH, AN, AR, AS, BA, BC, BE, BJ, BU, CO, CT, CV, CX, DK, DU, DR, DT , ET, FL, GR, LA, LU, LY, LM, LW, MB, MI, ML, MM, MS, NO, PT, RA, RE, RI, SD, SA, SF, SL, SK, SN, SP , SR, TA, TJ, TH, TN, TR, TS, TY, VI, VM, VX, WLBC, BO, CE, FH, FK, FN, FO, FP, FY, FZ, MA, NZ, OB, PL, RC, RE, SA, TB, TD, THFC, FH, FL, LA, OS, SD, TXDI, FAAC, BC, BP, CA, CR, JJ, LO, LB, LM, LW, GI, UBL.P., O.LDK

Jeśli w twojej torebce spotkasz oznaczenie rozpoczynające się od poniższych kombinacji: A0, A1, A2, AA, AAS oznacza to, że Twój produkt został wykonany na zamówienie indywidualne.

Mam nadzieję, że wpis był dla Ciebie przydatny i z łatwością poznasz kiedy i gdzie powstała Twoja torebka Louis Vuitton.

Jeśli nie udało Ci się zidentyfikować swojej torebki lub chciałabyś potwierdzić jej autentyczność możesz skontaktować się z firmą https://www.entrupy.com/search-certificate/, która przygotuje dla Ciebie specjalny certyfikat i udzieli informacji o Twojej torebce.

Zapraszam Cię również do naszego sklepu, gdzie znajdziesz nasze organizery do torebek luksusowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.