Co zrobić, by Twoja torebka luksusowa służyła jak najdłużej?

Designerskie torebki często kupujecie jako inwestycję. Są one wykonane z lepszej jakości materiałów, by służyć jak najdłużej. Kiedy wydajesz sporą sumę na torebkę, na pewno zależy Ci na tym, by zachowała swoją wartość, a przynajmniej jej nie straciła.

Przygotowałam dla Ciebie 7 wskazówek, w jaki sposób możesz zadbać o torebkę, by służyła Ci jak najdłużej. Będziesz mogła ją również odsprzedać, bez znacznej utraty wartości.

  1. NIE PRZECIĄŻAJ SWOJEJ TOREBKI

Nawet jeśli Twoja torebka jest sporych rozmiarów, nie oznacza to, że musisz w niej nosić pół świata. Najczęstszym uszkodzeniem w związku z nadmiernym ciężarem jest pękanie rączek oraz deformacja kształtu torebki.

2. UŻYWAJ ORGANIZERA

Aby ochronić wnętrze torebki przed zabrudzeniem koniecznie zastosuj organizer. Dzięki niemu torebka zyska ładny kształt i nie będzie się odkształcała pod wpływem tego, co nosisz wewnątrz. Dodatkową korzyścią jest to, że z łatwością możesz zmieniać torebki przekładając cały organizer.

3. NATYCHNIAST USUWAJ WSZELKIE NOWE ZABRUDZENIA

Jeśli przez przypadek Twoja torebka ulegnie zabrudzeniu, zareaguj jak najszybciej. Doskonale sprawdzą się dziecięce chusteczki lub specjalne wilgotne chusteczki do czyszczenia skóry.

4. REGULARNIE ODDAWAJ TOREBKĘ DO SPECJALISTYCZNEGO CZYSZCZENIA I KONSERWACJI

W sytuacji kiedy zabrudzenie jest trudniejsze do usunięcia, warto oddać torebkę w ręce specjalistów. Dysponują oni odpowiednimi produktami, by pozbyć się niechcianych zabrudzeń. Zadbają o konserwację torebki, by była bardziej odporna na kolejne tego typu awaryjne sytuacje.

POLECAM ZAPOZNAĆ SIĘ Z OFERTĄ : SZUSZU BAG SPA

5. PRZECHOWUJ TOREBKĘ W WORKU PRZECIWKURZOWYM

Rozumiem, że torebka najładniej prezentuje się odstawiona na półkę, skąd można cieszyć nią oko, lecz przebywanie na otwartej przestrzeni nie jest dla niej najlepszą opcją. Kurz zbiera się w zakamarkach, a ewentualne promieniowanie słoneczne powoduje zniszczenia i odbarwienia materiału. Dlatego najbezpieczniej przechowuj torebki w worku przeciwkurzowym. Torebka musi mieć dostęp do świeżego, suchego powietrza, by nie pojawiły się zmiany związane ze zbyt dużą wilgotnością.

6. CHROŃ TOREBKĘ PRZED WILGOCIĄ

A jeśli już jesteśmy w temacie wilgoci, świetnie sprawdzą się małe silikonowe pochłaniacze wilgoci, które możemy również umieścić w szafie, w której przechowujemy nasze torebki. Długotrwała ekspozycja na wilgoć może bowiem przyczynić się do rozwoju mikroorganizów.

7. DBAJ O HIGIENĘ DŁONI

Jeśli rączki torebki lub pasek są wykonane z jasnej skóry, zadbaj o czyste dłonie. Zrezygnuj z balsamów, kremów czy nawet perfum w okolicy dłoni. Mogą one trwale odbarwić materiał torebki.

Powyższe wskazówki z pewnością pomogą Wam sprawić, by torebki luksusowe służyły Wam długo. Zdaję sobie sprawę, że część z Was nie kupuje torebki jako inwestycji i użytkuje je na co dzień. Wtedy ciężko jest spełnić wszystkie powyższe wskazówki, natomiast uważam, że warto spróbować wdrożyć te dobre praktyki, a torebka odwdzięczy się Wam swoim pięknym wyglądem przez najbliższe lata.



	
	

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.