Narodziny Louisa Vuittona

Kilka dni temu obchodziliśmy ważną rocznicę dla marki Luis Vuitton. 4 sierpnia 1821 roku przyszedł na świat syn młynarza – Francoisa – Xaviera Vuittona oraz jego żony Marie – Coronne Vuitton. Otrzymał on imię Louis, które odziedziczył po swoim wcześniej zmarłym bracie. Jego narodziny miały być swego rodzaju odrodzeniem. Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się jak dzięki jego osobie nazwisko Vuitton wpisze się w karty świata dóbr luksusowych na ponad półtora wieku.

Książka opisuje życie młodego Louisa, który zdecydował się na odważne opuszczenie domu rodzinnego oraz zamieszkanie w Paryżu, gdzie trafił pod skrzydła pana Marechala. Posiadał on warsztat, zajmujący się wytwarzaniem kufrów oraz drewnianych skrzyń. Młody Louis nie wiedział jeszcze wtedy jak ważne będzie to spotkanie i jak mocno zdeterminuje jego przyszłość.

mde

Jeśli chodzi o osobę samego Louisa, niesamowicie podziwiam w nim pracowitość, upór, determinację oraz to, że nigdy nie narzekał na los, który niejednokrotnie wystawiał go na ciężką próbę.

Całą historię rodziny Vuitton oraz powstawiania marki znajdziecie w książce “Louis Vuitton Francuska saga” autorstwa Stephanie Bonvicini.

Pozycja jest już dostępna jedynie na rynku wtórnym, tym bardziej zachęcam Was do zakupu, jeśli tylko nadarzy się ku temu okazja.

Gorąco polecam, zwłaszcza, gdy poza biografią rodziny Vuitton oraz samego Louisa interesuje Was również proces tworzenia modowej marki luksusowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.