3 zasady łączenia materiałów o różnych kolorach

Kompletując swoją garderobę często zastanawiamy się jakie kolory wybrać, by każdą rzecz można było swobodnie ze sobą zestawić. Niestety nie zawsze udaje nam się zakupić idealnie pasującą rzecz, lecz nic straconego. Przygotowałam dla Was krótki wpis o tym, jak należy łączyć ze sobą kolory, by wciąż wyglądać elegancko i ponadczasowo.

Przy łączeniu ze sobą różnych kolorów należy pamiętać o tym, by ze sobą harmonizowały. były dostosowane do naszego wieku, pory roku oraz stylu, jaki nosimy na co dzień.

W modzie możemy rozróżnić trzy podstawowe zasady łączenia ze sobą kolorów:

STONOWANYCH w tym samym kolorze, dobieramy mniej nasycone z bardziej nasyconymi ( jasny beż, beż, ciemny beż)

PODOBNYCH np. beż z brązem i bielą, bordo z różowym

KONTRASTOWYCH zielony z czerwonym, czarny z białym, żółty z czarnym.

Ciemne kolory rozjaśniają barwy ostre. W zestawieniach kolorystycznych panuje zasada, by jeden kolor dominujący stylizację był w przeważającej jej części. Nie należy łączyć ze sobą więcej niż trzech kolorów. Zapewni nam to poczucie, że zawsze będziemy wyglądać stonowanie. Dzięki zestawieniu ze sobą kolorów podobnych stworzymy elegancką stylizację i zawsze będziemy wyglądać dobrze. Połączenie ze sobą kontrastowych kolorów jest najczęściej spotykane w strojach kąpielowych oraz strojach sportowych, które symbolizują większą dynamikę stylizacji.

Mam nadzieję, że wpis był dla Was pomocny i ułatwił Wam poruszanie się pośród mnóstwa krzyczących dookoła kolorów. W kolejnym wpisie przedstawię Wam zasady, w jaki sposób łączyć ze sobą różne faktury materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.